2015-07-10

Homologuotos padangos

Homologacija, iš graikų kalbos „homologeo„ (ὁμολογέω) – reiškia susitarti, atitikti. 

Kalbant apie padangas, homologacija – tai butent tam tikro automobilių gamintojo patvirtinimas apie tik siam automobiliui ir modeliui iškeltų tam tikrų reikalavimų atitikimas.

Homologuotos padangos (OE – original equipment ) yra tos, kurias pasirinko automobiliu gamintojas, prieš tai „užsakęs“ daugelį tik tam automobiliui skirtų specialių savybių ir sąlygų (pvz.: įvairiausios dinaminės savybės, sukibimas su danga, komfortas ir daug kitų), bei kuriomis automobilis išrieda iš gamyklos.

Dar praeitame šimtmetyje, Porsche buvo vieni pirmųjų homologuotų padangų pradininkai bei užsakovai, kadangi standartiškai pagamintos padangos, negalėjo patenkinti šio ypatingo automobilių gamintojo speclialių poreikių bei lūkesčių - dinaminiu savybių, greičių bei apkrovų, tenkančių padangoms .

Gaminant homologuotą padangą reikia net keleto kartų daugiau bandymų, testų, projektavimo, laiko ir resursų, kadangi šiuolaikiniai automobiliai labai patobulėjo, atsirado daug elektroninių sistemų kaip ABS, ESP, įvairių kontroliavimo sistemų, kurias reikia skirtingai subalansuoti pagal kiekvieno automobilių gamintojo modelį bei poreikį. Ypatingai svarbi kiekviena smulkmena, nes nuo to priklauso saugumas, dinamiškumas, komfortas bei automobilio valdymo savybės.

Continental - padangos montuojamos kas trečiame automobilyje, jos laimi daugiausiai įvairių nepriklausomų testų bei yra Nr.1 stabdyme- visomis sąlygomis, tiek sausame, tiek slapiame, tiek ant sniego bei ledo. Labai svarbu prisiminti Continental (CONTI) jau daugelį metų gamina ne tik padangas, tiesa jie taip pat analizuoja, testuoja ir tiekia inovatyvią bei pirmaujančią elektroninę įrangą, daugelį automobilių detalių (kaip variklio diržai, įtempėjai ir daug kitų) ir tai padeda pasikti geriausių rezultatų. Tai didžiulę patirtį - nuo 1871 m. sukaupusi kompanija.

GoodYear (Dunlop irgi ju prekės ženklas) - tai 1898 m. įkurta kompanija. Jie taip pat tiekia ypač daug homologuotų padangų automobilių gamintojams. Daukartinis testu nugalėtojas.

Michelin – 1889 m.įkurta kompanija, jau senai gaminanti labai daug homologuotų padangų. Ypač geros savybės visomis sąlygomis.

Hankook - viena sparčiausiai augančių kompanijų, tiekianti homologuotas padangas net ir Mercedes, Audi, BMW bei daugeliui kitų automobilių kompanijų. Jų globalizacija (gamybos plėtimas visuose kontinentuose) bei atieties tiksliai – aplenkti Sumitomo grupe (Goodyear Dunlop) ir Pirelli iki 2018 m. yra tikrai realūs.